Ile jest MPPT w mikroinwerterach Envertech 0

Każdy mikroinwerter Envertech jest wyposażony w taką sama ilość MPPT ile można podłączyć Paneli fotowoltaicznych do mikroinwertera.

Mikroinwerter EVT560 posiada dwa niezależne MPPT. Każdy panel PV może być innej mocy, innego rodzaju i może być położony na innej połaci dachu.

Mikroinwerter EVT1200 posiada cztery niezależne MPPT. Każdy panel PV może być innej mocy, innego rodzaju i może być położony na innej połaci dachu.

Każdy Mikronwerter ENWERTECH będzie działał również z jednym podłączonym, sprawnym modułem PV.

Regulator MPPT śledzą największy punkt mocy Panela PV. Największy punkt mocy panela PV wyznaczany jest z charakterystyki prądowo-napięciowej pracy modułu fotowoltaicznego. Jest to punkt przecięcia napięcia maksymalnego oraz maksymalnego prądu osiąganego w danej chwili przez Panel. Dzięki temu uzyskujemy maksymalna moc w danych warunkach atmosferycznych. Podaje się, że dzięki zastosowaniu optymalnego algorytmu śledzenia MPPT jest możliwe uzyskanie przez cały system od 20% do 30% więcej mocy. Dzięki zastosowaniu mikroinwerterów Envertech, panele PV działają efektywnie w dni słoneczne i pochmurne. Dobrze sprawują się w naszych warunkach klimatycznych. Dzięki zastosowaniu mikroinwerterów Envertech każdy podłączony Panel będzie pracował z optymalną mocą. Uszkodzony Panel nie będzie zakłócał pracy pozostałych paneli i pracy całego systemu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl