SpalEko.pl Osuszacz w granulkach pomarańczowy. Silica gel orange (cobalt free)

43100028.jpg
  • nowość
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 193,45 zł 193.45
Cena w innych sklepach: 272,82 zł
ilość kg

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Art. Numer 50846  Żel wskaźnikowy (3-7mm) bez kobaltu. Silica gel orange (cobalt free). Waga:1 kg

Osuszacz w granulkach pomarańczowy. Trockenperlen für Filterplatte

Osuszacz, pochłaniacz wilgoci w granulkach zmieniający kolor pod wpływem wilgoci. Silikażel, żel krzemionkowy - środek osuszający, higroskopijny, mający zdolność adsorpcji dużej ilości wilgoci (woda i para wodna) dzięki porowatej strukturze o bardzo dużej powierzchni. Jest to jedyny ogólnodostępny środek wielokrotnego użytku do walczenia z wilgocią przy transporcie i przechowywaniu specjalistycznych urządzeń i materiałów.

Pochłaniacz wilgoci z przyjaznym dla środowiska systemem wskaźnikowym. Silikażel jest bezpieczny dla środowiska i może być wykorzystywany wielokrotnie. Kolor silikażelu zmienia się pod wpływem wilgoci, dzięki czemu wskazuje, kiedy wymagane jest jego osuszenie, by ponownie spełniał swoje zadanie.

Wskaźnik wilgoci:

Suchy-> kolor pomarańczowy

Wilgotny -> kolor szaro/biały

Pomarańczowe granulki tego żelu wskaźnikowego powodują, że kontrola procesu osuszania jest prosta i bezpieczna. W czasie pochłaniania wilgoci pomarańczowy pochłaniacz wilgoci zmienia kolor z pomarańczowego na jasnożółty, a w końcu staje się bezbarwny. Zmiana koloru następuje po wchłonięciu ok. 6%  wody wagowo, Całkowita zdolność adsorpcji wody nie jest ograniczona zmianą koloru.

Regeneracja tego wskaźnikowego pochłaniacza wilgoci jest możliwa w temp. od 130oC do 160oC. Podczas regeneracji kolor będzie się zmieniał z bezbarwnego na pomarańczowy, po osiągnięciu koloru pomarańczowego produkt jest gotowy do użycia.

Zastosowanie:

- W transporcie i przechowywaniu urządzeń elektronicznych

- Przy pakowaniu wyrobów wrażliwych na wilgoć,

- Odwilżacze transformatorów, nawilżacze

- Laboratoria - kolumny osuszające, eksykatory,

- Filtry odpowietrzające zbiorniki,  pojemniki.

Pochłaniacz wilgoci z przyjaznym dla środowiska systemem wskaźnikowym.

Pomarańczowe granulki tego żelu wskaźnikowego powodują, że kontrola procesu osuszania jest prosta i bezpieczna. W czasie pochłaniania wilgoci pomarańczowy pochłaniacz wilgoci zmienia kolor z pomarańczowego na jasnożółty, a w końcu staje się bezbarwny. Zmiana koloru następuje po wchłonięciu ok. 6%  wody wagowo, jednakowoż całkowita zdolność adsorpcji wody nie jest ograniczona zmianą koloru.

Regeneracja żelu

Gdy kolorowy granulat stanie się blady i szary, oznacza to, że silikażel osiągnął nasycenie wilgocią. Aby odzyskał swoje możliwości higroskopijne, należy umieścić go np. na porcelanowym spodku lub w innym, żaroodpornym naczyniu i włożyć do zimnego pieca (piekarnika). Następnie stopniowo podnosimy temperaturę piekarnika z 80°C do około 130°. (maksymalnie 160°).

Nie należy wstępnie podgrzewać piekarnika i wkładać silikażelu od razu do wysokiej temperatury - gwałtowna zmiana temperatury i uwolnienie wody może spowodować pękanie ziaren silikażelu. Podczas regeneracji kolor będzie się zmieniał z bezbarwnego na pomarańczowy, po osiągnięciu koloru pomarańczowego produkt jest gotowy do ponownego użycia.

Stosowanie silikażelu

Silikażel najlepiej umieszczać razem z urządzeniami, które chcemy chronić przed wilgocią, zawinięty materiał (tkaninę, przepuszczalny materiał, woreczek płócienny) pozwalający na swobodny dostęp powietrza. Gdy nie używany, silikażel należy przechowywać w szczelnym opakowaniu bez dostępu powietrza tak, by był gotów do użycia w każdym momencie.


Typowe wielkości charakterystyczne:

postać: ciało stałe (kryształki)

wysoka pojemność adsorpcyjna,

wysoka odporność na ścieranie, kruszenie

granulowana postać zapewnia właściwe warunki przepływu przez filtry, kolumny osuszające,

jednolita i stała zmiana koloru.

opakowanie: hermetyczna torebka z granulkami silikażelu, 100g

barwa: pomarańczowa (suchy), blado-szara (bo adsorpcji wilgoci)

zapach: brak

temperatura topnienia: 1000°C

rozpuszczalność w wodzie: nierozpuszczalny


Aktywność statyczna:


            - 20% RH - ok.09,2 % w.,
            - 35% RH - ok.14,6 % w.,
            - 50% RH - ok.22,5 % w.,

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl